"Nasdaq Tallinna börsi Noteerimis- ja Järelevalvekomisjon tutvus OA Coffee AS-i poolt esitatud taotluse ja selle juurde kuuluvate dokumentidega ning otsustas 10. detsembril pärast põhjalikku arutelu jätta rahuldamata OA Coffee AS-i taotlus ja mitte võtta tema aktsiaid kauplemisele Nasdaq Tallinn AS-i poolt korraldatavasse mitmepoolsesse kauplemissüsteemi First North," annab börs teada.

Loe siit, miks üldse börs võib ettevõttele "ei" öelda.

Ärileht on kohvifirma plaanist kirjutanud ning meenutame seda ka siin:

Pakutavate aktsiate hinnaks oleks olnud 3,30 eurot ning kokku sooviti pakkuda investoritele kuni 165 000 aktsiat.

Pakkumisest saadavat tulu, mis on suurusjärgus 495 000 kuni 544 500 eurot, plaaniti kasutada uute funktsionaalsete kohvide ja elamuskohvide tootearenduse ja müügiga seotud tegevustele, üldisele müügi- ja turundustegevusele, tootmistegevuse edendamisele ja optimeerimisele, röstikojas oleva koolitusklassi/showroomi väljaehitamiseks ning täiendava esinduskohviku avamisele, kirjutas ettevõte.

Aktiivselt otsitakse võimalusi kasvatada nii tootmis- kui müügimahte erinevatel Euroopa, Aasia ja Ameerika turgudel. Dividendi ettevõte järgmise nelja aasta jooksul maksta ei plaani.

OA Coffee on 2015. aastal asutatud Eesti ettevõte, mille peamiseks tegevusalaks on kohviubade röstimine ning hulgi- ja jaemüük. Varem oli ettevõte tuntud nime all Estonian Coffee Roastery ning hõlmas enda portfellis ka teisi brände, aga tänu OA tooteseeria edule muudeti 2020. aasta sügisel ettevõtte nimi OA Coffee-ks ning võeti vastu otsus keskenduda tugevalt ühe monobrändi arendamisele, kirjutab ettevõte.

Lisaks kohvitoodete hulgi- ning jaemüügile avati 2021. aasta märtsis esimene kohvipood/kohvik Tallinna vanalinnas - OA Coffeeshop. Antud kohvipood on ettevõtte sõnul pilootprojekt hetkel arenduses oleva frantsiisimudeli väljatöötamiseks ja lansseerimiseks, millega plaanitakse laialdasemalt välja tulla 2022. aasta esimesel poolaastal.

Senimaani on ettevõtte käive alates asutamisest igal aastal kasvanud. 2020. aasta käive oli 651 265 eurot ja ettevõtte 2021.aasta esimese kaheksa kuu (01.01.21-31.08.2021) käive on 475 898 eurot. Mulluse aasta kasumiks kujunes ligi 4700 eurot ning tänavu kaheksa kuu jooksul on kahjumiks 3800 eurot.

Senimaani on ettevõte rahastanud end omaenda jooksvast äritegevusest ning üks osanikest (Olisystems Invest Oy) on andnud ettevõttele 50 000 eurot laenu.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid