EAS toetab tootearenduse meetmest 374 094 euroga ELMO Rendi sõiduki kaugjuhtimise riistvara lahenduse ja opereerimisplatvormi lõpuni arendamist, mis aitab Elmo Rendi sõnul suurendada ettevõtte konkurentsivõimet ja toetada Nasdaq Baltic First North turul rahakaasamisega lubatud kasvueesmärke.

“Meie eesmärk on toetada ambitsioonikaid ettevõtteid nagu ELMO Rent ekspordi ja tootearendusega seotud väljakutsetes, et nende arenguhüpe oleks võimalikult pikk,“ ütles EASi juhatuse esimees Peeter Raudsepp. Ta lisas, et transpordisektoris on seoses rohepöördega ees ootamas suured muutused ning avaldas lootust, et nutikad Eesti ettevõtted oskavad nendest võimalustest oma osa võtta.

Projekti rahastatakse Euroopa liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.

“Eesti on ainuõige riik innovatsiooni arendamiseks ja testimiseks ning kui me suudame koostöös riigiga rohetehnoloogia maailmavallutuseks kiirust juurde anda, siis sellest võidavad kõik,” ütles ELMO Rendi asutaja Enn Laansoo Jr.

Esimesed 20 kaugjuhitavat elektriautot on Elmo Rendil kavas tänavatele tuua juba järgmisel aastal, millega ettevõte on enda sõnul pioneer kogu maailmas. Selle finantseerimiseks on käimas ELMO Rendi täiendav aktsiaemissioon Nasdaq Baltic First North turul, mille raames kaasatava 3,5 miljoni euroga on ettevõttel muuhulgas kavas käivitada taksoteenuse ärisuund Elektritakso soetamisega ning laieneda välisturgudele.

Peatselt käivitab ELMO Rent Paldiskis ka kaugjuhitava tehnoloogia tootmisliini. Sel eesmärgil sai septembris börsiettevõtte osanikuks PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi rohefond, mille eesmärk on investeerida kiiresti arenevatesse roheettevõtetesse.

2013. aastal asutatud ELMO Rendi eesmärk on pakkuda keskkonnasõbraliku sõiduki kasutamise võimalust ja olla suunanäitajaks sõiduki jagamisteenuste arendamises.

Esmaspäevase rahakaasamise uudise peale kerkis Elmo Rendi aktsia 6,75% 5,22 euroni. Eile alanud aktsiapakkumises pakub ettevõte uusi aktsiaid 5,5 euroga.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid