Erik Sakkov: see, mida Nordicaga lõpu eel korraldama hakati, oli väga-väga nukker

 (79)
Erik Sakkov oli Nordica kommertsjuht ja juhatuse liige alates selle asutamisest 2015. aasta lõpus kuni 2016. aasta juuni lõpuni.
Erik Sakkov oli Nordica kommertsjuht ja juhatuse liige alates selle asutamisest 2015. aasta lõpus kuni 2016. aasta juuni lõpuni.Foto: Andres Putting

Erik Sakkov pole enda sõnul mees, kes ülearu palju analüüsiks ja põeks, kuid leidub siiski üht-teist, mis südame sügavalt valutama paneb ning üks neist asjadest on rahvuslik lennufirma Nordica, mille käivitamise juures ta 2015. ja 2016. aastal ligi aasta aega oli, ilmneb Äripäevas avaldatud intervjuust.

"Ühel hetkel kirjutan ma sellest loost raamatu, kuid las läheb natuke aega mööda, et huumori osa tragöödia osa üle domineerima ei hakkaks," ütles Sakkov, kelle sõnul on ta lükanud väga palju kommentaari- ja intervjuusoove Nordica teemal tagasi, sest ei soovi enam sel teemal rääkida.

"See, mida Nordicaga lõpu eel korraldama hakati, oli väga-väga nukker," ütles Sakkov, kes meenutas, kuidas lennufirma alguskuudel tegutseid 12 inimest 12 ruutmeetril koos ning tihti läks ta ise kell kolm hommikul tööle, sest uni läks ära, palju oli teha ja närvid olid läbi.

Loe pikemalt Äripäevast.

2016. aasta juunist Nordica juhatuse liikme ja kommertsjuhi kohalt lahkunud Sakkov ütles toona otsust kommenteerides, et ettevõtte maskotiks olemine oli talle suureks koormaks ning otsuse lahkuda tegi ta juba paar kuud enne selle tegelikku toimumist.

„Elus on nii palju teisi asju, mida teha, kui ehitada lennufirmat üles. Pealegi on praegu kodus nii huvitav,“ ütles mees, kes jõudis ametis olla üheksa kuud, kokkuvõtvalt.