Kuressaare haiglale tehtud annetuste summa ligineb veerand miljonile

 (41)
Välihaigla ülespanek Kuressaares
Välihaigla ülespanek KuressaaresFoto: Marko Mägi

Kui nädal aega tagasi küündis Kuressaare haiglale annetatud summa suurusjärku 175 000 eurot, siis eile õhtul andis haigla sotsiaalmeedias teada, et nüüd ligineb neile annetatud summa juba veerand miljonile.

Kuressaare haigla teatas kolmapäeva õhtul sotsiaalmeedia vahendusel, et haiglale koroonaviirusega toimetulekuks annetatud summa küündis eilse sisuga 242 376,30 euroni. Viimaste annetajate seas tõi haigla esile ettevõtete Saart Visuals OÜ, kelle nime alt saabus haigla kontole annetus 300 euro ulatuses.

See summa koguti üleskutse raames, kus Priidu Saart müüs enda poolt Saaremaal tehtud fotosid ning suurema osa tuludest suunas annetuseks. "Vähim, mis omalt poolt kodusaare ja selle haigla toetuseks teha sain," põhjendas Saart.

Lisaks tema ettevõttele on viimaste annetajate hulgas olnud ka kohalikud kogukonnaorganisatsioonid nagu Kavandi Kandi Selts MTÜ ja Saaremaa Rahvakultuuriselts MTÜ. Õlla on alla pannud Saaremaal tegutsev elektroonikatööstus Ouman Estonia OÜ ja tuleohutuskonsultatsioone tegev Tulipunane OÜ.

Viimase nädala jooksul on Kuressaare haigla saanud veel ka kingitusi erinevatelt nii Saaremaa kui mandri-Eesti ettevõtetelt. Näiteks kinkis kohalik HOIA homespa haiglale looduslikku kosmeetikat ning Meediagrupi OÜ kaitsemaske. Ka koguti heategevusliku kunstioksjoni käigus haiglale üle 4000 euro.

Seotud lood:

Eelmise nädala kolmapäevast alates on annetusi teinud ka EELK Kihelkonna Kogudus, Sõrve Tuletorni MTÜ, Reflekt Group OÜ, Saarte Metsamajanduse OÜ, OÜ Paulus Grupp, Elisa Teleteenused AS (annetusliinidelt kogunenud raha), OÜ Paranormal Group ja Lümanda Jahimeeste Selts.

Ka on annetatud haiglale muud kosutavat kraami ja veelkord maske. Eelmisel nädalal annetas Saaremaa Lihatööstus haigla personalile ka 400 salaamivorsti.

Eelmisel nädala tuli hea uudis ka ettevõtjatest annetajatele. Kui muidu oleksid nad pidanud kõigi viimastel nädalatel Kuressaare haiglale tehtud kingituste ja annetuste pealt riigile tulumaksu maksma, siis kirjutas rahanduskomisjon lisaeelarvesse sisse, et 12. märtsist kuni 1. juulini ei pea teatud asutustele, sh haiglatele annetusi teinud tulumaksu maksma.

Kuidas Sina saad Kuressaare haiglat aidata?
Enda panuse saad anda helistades toetusliini numbrile:
5 € – 9000405
10 € – 9000410
50 € – 9000450

Palun oota kõne lõpuni, sest annetus laekub peale 10. sekundit.

Suurannetuse soovi korral, võta palun ühendust:
haigla@saarehaigla.ee

Kes soovib ülekandega toetada, siis seda saab teha järgmiste kontonumbrite kaudu:

Kuressaare Haigla SA arvelduskontod
Swedbank AS - EE322200001120090627 või
SEB Pank AS - EE581010220017888014

Selgituseks: AITANSAAREMAAD

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!