Veel üks üleilmse haardega Eesti idufirma asus koroonakriisi tõttu töötajaid koondama

 (82)
Pipedrive'i kaasasutaja ja juhatuse esimees Timo Rein
Pipedrive'i kaasasutaja ja juhatuse esimees Timo ReinFoto: Mario Tasane, Pipedrive

Üleilmse koroonapandeemiaga kaasnenud keerulise majandusolukorra tõttu koondab Eesti päritolu müügitarkvara ettevõte Pipedrive oma Tallinna ja Tartu kontorites kokku 14 töötajat. Globaalselt koondab ettevõte kaks korda nii palju töötajaid.

Pipedrive’i tegevjuhi Timo Reini sõnul on töötajate koondamine ettevõtte jaoks raske südamega tehtud otsus. “Me lükkasime selle äärmiselt valusa otsuse tegemist edasi nii kaua kui võimalik. Tõmbasime kriisi alguses kulusid oluliselt koomale ning pakkusime 16 väiksema koormusega töötajatele võimalust end ettevõtte sees mõnes muus rollis proovile panna. Paraku ei olnud need sammud enam piisavad, et pikale venivast majandussurutisest tulemuslikult välja tulla,” sõnas Rein.

Pipedrive’i klientideks on enamasti väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted, keda kriis kõige valusamalt mõjutab. “Töötasime hätta sattunud klientide jaoks kiiresti välja kriisiprogrammi, kuid teame, et paljudel neist on väga raske ning ei ela suure tõenäosusega suvekuid üle. Peame valmistuma selleks, et olukord võib klientide ja seeläbi Pipedrive’i jaoks veelgi keerulisemaks minna,” sõnas Rein.

Eestis koondatavad 14 töökohta moodustavad ligikaudu poole Pipedrive’i globaalselt likvideeritavate töökohtade koguarvust. Kõigile koondamisteate saanud töötajatele pakub Pipedrive isikliku coachi nõustamist, tuge CV ja motivatsioonikirja koostamisel ning värbajate kontaktvõrgustikku uue töökoha leidmiseks. Välismaalastest töötajaid aitab vajadusel asjaajamisega Pipedrive’i pikaajaline partner Jobbatical.

Seotud lood:

Pipedrive on 2010. aastal Eestis asutatud müügijuhtimise tarkvara ettevõte. Täna kasutab Pipedrive’i müügitööriistu üle 90 000 ettevõtte rohkem kui 150 riigis ning firma on kaasanud 90 miljoni USA dollari väärtuses investeeringuid. Pipedrive’i kontorid asuvad Tallinnas, Tartus, Londonis, Lissabonis, Prahas, Riias, Dublinis, New Yorgis ja Tampa/St. Pete Floridas.

Üsna koroonakriisi alguses pidi umbes sada töötajat koondama Eesti päritolu robotkullerite tootja Starship, kelle kullerid on valdavalt kasutuses USA ülikoolide kampustes. Ka andis sel nädalal töötukassale 63 töötaja koondamisest teada isikusamasuse tuvastamise teenust pakkuv idufirma Veriff, mille asutaja Kaarel Kotkas valiti alles hiljuti Eesti aasta ettevõtjaks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!