Tänane Tallinna börsi põhinimekirja käive ulatus pea 1,4 miljonini. Ometi kõige suurema kauplemiskäibega oli täna Šiaulių bankas (998 524 eurot). Kõige enam tehinguid tehti hoopis Enefit Greeniga (1201 tehingut) ning kauplemiskäive ulatus veidi üle 700 tuhande euro.

Protsentuaalselt näitas täna suurimat tõusu ELMO Rent (+6,15%), ehkki väärtpaberi kauplemiskäive oli üsna tagasihoidlik 2388 eurot. Balti börsiindeksitest kõige suurem tõusja oli Riia (+0,49%), seejärel näitas väikest tõusu Enefit Green (+0,01%). Vilnius näitas aga hoopis langust (-0,3%).

Täna oli Tallinna börsil langejaid kokku 12 ja tõusjaid ka 12.

Mis veel toimus?

  • Baltimaade ühe suurima ehitusseadmete rendiettevõtte Storent Holdings 2023. aasta esimese kuue kuu puhaskasum oli 0,5 miljonit eurot. Septembris kavatseb ettevõte täiendavalt emiteerida kuni 4,5 miljoni euro eest võlakirju. Loe lähemalt.

  • Saunum Group AS, Saunum Saunas OÜ ja Saunum Sauna Team OÜ konsolideeritud juulikuu müügikäive keriste, keriste lisade, sauna sisekliimaseadmete, kerise automaatika ja saunaehituse müügist kerkis aastases võrdluses pea poole võrra. Loe lähemalt.

  • Kui võtta maailmakuulsa S&P 500 indeksi tõusust välja IT ja kommunikatsiooniettevõtted, Tesla ja Amazoni, muutub pilt kardinaalselt. See aga tekitab küsimuse, kas USAs on majanduse tervis tõepoolest sedavõrd hea nagu näitab S&P 500 või on olukord hoopis kehvem? Loe lähemalt.

  • Swedbanki analüüs näeb LHV Groupi viimase kvartali tulemusi väga positiivses valguses ning annab aktsiale ostusoovituse. Loe lähemalt.

  • ELMO Rent on taas uue raha otsingul ning mitmetele investoritele saadetud kirjas lubavad nad teatud summa ja perioodi eest lausa 17% intressi aastas. Loe lähemalt.

S&P 500 ralli kardetav pidurdumine

Aktsiate ralli, mis tipnes juuli 16 kuu kõrgeima tasemega, paistab raugevat, sest mitmete ettevõtete tulud ja edasised prognoosid tekitavad pettumust.

Näiteks BMW AG langes 6% pärast seda, kui nad hoiatasid, et elektriautode arendamine nõuab neilt siiski suuremaid kulusid. Ettevõtete tarkvara tootev ZoomInfo Technologies Inc turueelne kauplemine langes 20% kui ette nähti. Või Pfizer Inc. alandas enda võimalikke müügiväljavaateid.

Mitmed tulemused seavad kahtluse alla, kas ettevõtted suudavad tulusid kasvatada ning seejuures, kas aktsiad suudavad juulis nähtud suurt tõusu jätkata. S&P 500 on langenud 5% kõigi aegade kõrgeimast tasemest.

USA ja Euroopa börs

Täna on suur osa Euroopa põhilise börsiindekseid miinuses. Kõige suuremat langust näitab Hispaania peamine börsiindeks IBEX 35 (-0,8%). Ka Frankfurdi börsiindeks DAX (-0,76%) ja Pariisi peamine börsiindeks CAC 40 (-0,71%) on üsna märgatavas languses.

USA börsil näitab taas head minekut volatiilsusindeks VIX (+2,71%). Ka Dow Jones on näidanud kasvu (+0,26%). Langust näitab oluliselt kuld (-1,21%).

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid