Tuntud Apollo Grupi restoranid Lido, KFC, Vapiano, MySushi, Blender ja O’Learys naasevad Eestis ja teisteski riikides seetõttu Wolti platvormile.

Wolt Baltikumi juhi Mantas Lomsargise sõnul tulevad Apollo Grupi restoranid detsembrikuu jooksul Wolti platvormile seoses Fudy otsusega keskenduda teistele ärisuundadele ning lõpetada restoranidest toidu kohalevedu. „Klientide lemmikud nagu Lido, KFC, Vapiano, MySushi, Blender ja O’Learys on Eestis peagi vaid Wolti äpist leitavad. Koostöö hõlmab ka Lätit, Leedut ja Soomet,“ ütles Lomsargis.

Apollo Grupi juhatuse liige Mauri Dorbek ütles, et koostöö Woltiga tagab professionaalse toidu kohaleveo suure kliendibaasiga restoranidele. „Wolt on tuntud ja usaldusväärne rahvusvaheline tehnoloogiaettevõte, kellega Apollo Grupil on varasem hea koostöökogemus,“ lisas Dorbek.

Fudy tegevjuhi ja kaasasutaja Viljam Põdra märkis, et tulevikus on võimalik ka Fudy ja Wolti koostöö seoses Fudy arendatavate ärisuundadega. Alles selle aasta augustis teatas Fudy, et laieneb ka Soome.

Fudy suurinvestor on ärimees Margus Linnamäe

Eelmise aasta oktoobris kirjutas Ärileht, et Fudy suutis enda platvormile meelitada veel kuus restorani, kes lahkusid seetõttu muudelt platvormidelt (Wolt ja Bolt Food). „Meie klientide heaolu silmas pidades otsustasime toidukulleri Fudy kasuks, kelle puhul on teenuse hinnastamine mõistlikum, konkurentidega võrreldes madalam ning kõikide osapoolte jaoks läbipaistvam,“ ütles toona Ärilehele Apollo Groupi juhatuse esimees Madis Jääger.

Peale eelpool toodud toidukohtade sai ajutiselt Fudy kaudu süüa tellida veel Viru burgerist, Tokumarust, POMOst, Tai Bohist, Chist, Chopsticksist ja paljudest teistest kohtadest. Alates 1. oktoobrist 2022 oli Fudy ainuke kullerpartner 17 restoraniketile, kellel on kokku üle 130 asukoha.

Fudy OÜ suurinvestor on Margus Linnamäe ettevõte MM Grupp OÜ, mis muu hulgas on seotud ka Apollo Grupiga.

Selle aasta veebruaris kirjutas Ärileht, et kolm restoraniketti teatasid, et kolivad Fudy platvormilt tagasi Bolt Foodi. „Täpsemalt on nendeks Chi, Little India ja Chopsticks. Seega, kui seni sai restoranist koju toitu tellida ainult Fudy äpi kaudu, siis nüüd on nad tagasi Bolt Foodi platvormil,“ kirjutas Ärileht veebruaris.

„Kaasasime lisaks Fudyle ka teise kullerteenusepakkuja, kuna nii majanduses üldiselt kui ka kogu restoranimaailmas on tunda ebastabiilsust. Ettevõttena jälgime teravalt toimuvat ning püüame ka oma äritegevust vastavalt kohendada ning arendada,“ põhjendas toona otsust kolme restorani juhatuse liige Toomas Kruus.

Fudy kaasasutaja Viljam Põdra sõnul mingit konflikti ei esinenud. „Oleme kolme restoraniketi omanikfirma McKenzie Investi plaanidega algusest peale kursis ning meie koostöö on endiselt väga hea, avatud ja positiivne,“ sõnas ta ning juhtis põhjusena, nagu tegi ka restoranide juhatuse liige, tähelepanu majanduslikule ebakindlusele.

Fudy Operations OÜ lõpetas eelmise aasta kahjumiga ja ka tänavu pole suudetud olukorda parandada. Kahjum ulatus mullu üle 3 miljoni euroni.

Ettevõte ei soovi täna teemat pikemalt kommenteerida.