Toimetusele kirjutanud lugeja sõnul on ta viimase aasta jooksul mitu korda juhtunud Tallinnasse lendama lennukil, mis paneb rattad maha õhtul kella 22-23 paiku, ning iga kord on hilisõhtuse lennuga saabudes taksojärjekorrad meeletult pikad.

Mõnel juhul on taksojärjekorrad ulatunud hinnanguliselt lausa saja inimeseni ning takso saamiseks kuluv aeg veninud ebamugavalt pikaks.

Vastab Tallinna lennujaama avalike suhete juht Priit Koff:

"Taksode ootejärjekorra teemaga oleme kursis ning tegeleme sellega. Ootejärjekord kipub kasvama just südaöö paiku, mil sõlmjaamadest jõuavad kohale n-ö viimase laine lennud – sisuliselt maandub poole tunni jooksul 700-800 inimest, kellest suur osa soovib koju jõuda taksoga.

Nii tekivadki ootejärjekorrad, sest Tallinnas ei ole taksode arv lõpmatu. Ei saa jätta tähelepanuta ka asjaolu, et kesköö ja poole ühe vahel jõuab sadamasse ka Tallinki Megastar, mis samuti tekitab taksode osas suuremat nõudlust.

Tallinna Lennujaamal on koostöölepingud Tallink Takso, Tulika Takso ja Takso24ga – nende taksofirmade sõidukid pääsevad reisiterminali ette ametlikku taksopeatusesse. Samas ei ole kuidagi piiratud reisijate vabadus tellida neile sobiv taksofirma või sõidujagamisteenus telefoni teel – parklasse saavad siseneda ju kõik sõidukid.

Sel kevadel on reisiterminali esine taksode ooteala olnud mõnevõrra piiratud kasutusvõimalusega, sest põhjalikult rekonstrueeriti kogu terminaliesist nn „kiss & fly“ ala. Terminaliesine avatakse täies mahus liiklusele täna-homme, kuid juba täna pääsevad taksod kasutama terminaliesist taksode ooteala täies ulatuses. Kokku on kohti ca 40-le taksole ootejärjekorras.

Reisijate sujuvamaks teenindamiseks ka taksojärjekorras on Tallinna Lennujaam palunud appi eraldi taksode ootejärjekorra korrapidaja, kelle ülesandeks on inimesi suunata taksopeatusesse, hoida silma peal olukorral ning vajadusel aidata reisijaid, samal ajal suheldes ka taksofirmade dispetšeritega.

Olukorra lahenemise osas on näha veel paari võimalust – esiteks on Tallinna transpordiamet muutnud bussi nr 2 väljumisaegu hilisemaks, nii et ka viimastelt lendudelt tulijad saaksid sõita lennujaamast kesklinna ühistranspordiga (varasema graafiku kohaselt väljus viimane buss liiga vara). Alates augusti lõpust ühendab lennujaama ja kesklinna ka tramm. Ning Tulika Takso peaks lähiajal turule tulema uue kaubamärgiga Airport Taxi, seeläbi suureneb lennujaama reisijaid teenindavate taksode arv."