2014. aastal Barcelonat külastades tabas Austraalia kodanikku Kim Beveridge'i ebameeldiv juhtum - varahommikul kolleegidega linnas aega veetes varastati talt telefon. Beveridge'i õnnetuseks kasutasid pikanäpumehed aga tema SIM-kaarti ja helistasid 4500 korda välismaale ja saatsid tuhandeid sõnumeid.

Austraaliasse naastes saatis mehe sideoperaator TeleChoice talle telefoniarve summas 150 000 dollarit. Beveridge kostis selle peale, et tema neid kõnesid ei teinud ja pakkus, et maksab 5300 dollarit. Sideoperaatorit see ei kõigutanud ja raha saamiseks pöörduti kohtusse.

Kohus aga nõustus Beveridge'iga ja otsustas, et TeleChoice ei saa oma klienti arvet maksma sundida. Beveridge'i advokaadi Jonathan Evansi sõnul tegi kohtuvõit teda õnnelikuks, sest muidu oleks Beveridge pidanud maksma tegude eest, mille osas tal vastutus puudus. "See oli väga üllatav, kui TeleChoice arve maksmist nõudis ja lõpuks ka kohtusse läks," ütles ta.

"See on õppetund, sest selline asi võib juhtuda kõigiga. Kimil läks hästi, kuna tema lepingus polnud märgitud, mis juhtub arvetega siis, kui telefon varastatakse," sõnas advokaat. Muidu oleks mees ilmselt arve pidanud tasuma.